Jak pozbyć się zmarszczek za pomocą dobrego kremu do twarzy

 

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się zmarszczek za pomocą dobrego kremu do twarzy colway, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Na przykład ilość retinolu lub witaminy C, którą powinieneś stosować, zależy od stanu Twojej skóry. Możesz jednak wybrać dowolny krem przeciwzmarszczkowy, który odpowiada Twojemu typowi i potrzebom skóry. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszy krem do swoich potrzeb.

Dobry krem do twarzy colway kolagen z witaminą C może zapobiegać i odwracać proces starzenia oraz zmniejszać widoczność drobnych linii i zmarszczek. Jako przeciwutleniacz, witamina C zwalcza wolne rodniki, które z czasem uszkadzają skórę. Może również pomóc w zapobieganiu zmianom przedrakowym spowodowanym ekspozycją na promieniowanie UV. Bez względu na przyczynę, witamina C może pomóc Twojej skórze wyglądać młodziej i gładko. I chociaż nie ma cudownego kremu do twarzy, ten składnik może przynieść korzyści, których szukasz.

Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka produktów, które zawierają witaminy C i E. Jednym z nich jest serum z witaminą C Henriksen, które zawiera 10% witaminy. Inne składniki to gliceryna, kwas hialuronowy i ekstrakt z zielonej herbaty, które mogą chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Ten produkt istnieje od ponad 13 lat i ma wiele recenzji od użytkowników.

Nowszą, wysoce stabilną formą witaminy C jest 3-O askorbinian etylu. Ta forma jest bardziej stabilna i mniej podatna na degradację pod wpływem tlenu. Ale zapłacisz za to wyższą cenę. Może również chronić skórę przed promieniowaniem UV i poprawiać wygląd zmarszczek. Ale nie zapomnij zastosować kremu propolis przeciwsłonecznego jako środka ostrożności. Podobnie jak produkty do pielęgnacji skóry zawierające witaminę C, powinieneś również nosić kremy przeciwsłoneczne, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jeśli szukasz kremu do twarzy na zmarszczki, rozważ niacynamid. Ta rozpuszczalna w wodzie witamina może pomóc w kilku typowych problemach skórnych, w tym przebarwieniach, trądziku i rozszerzonych porach. Składnik pomaga również zmniejszyć oznaki dawnych uszkodzeń i zanieczyszczenia środowiska. Codzienny atak, jaki znosi nasza skóra, może sprawić, że będzie wyglądać na matową i starszą, niż jest w rzeczywistości.

Pomimo korzyści płynących z tego związku, ważne jest, aby pamiętać o ryzyku stosowania go na skórze. Chociaż niacynamid został powiązany z reakcjami alergicznymi, często występuje w kremach i suplementach do stosowania miejscowego. Dzieje się tak, ponieważ niacynamid jest kompatybilny z innymi silnymi składnikami, w tym retinolem, alfa-hydroksykwasami i przeciwutleniaczami. Może jednak zmniejszać skuteczność innych składników, takich jak witamina C, dlatego zaleca się stosowanie jej w ramach pielęgnacji skóry naprzemiennie.

Wadą niacynamidu jest jego wysokie stężenie, które może podrażniać skórę. Dlatego krem do twarzy z niacynamidem należy nakładać tylko na noc. Retinoidy nadal mogą przenikać przez skórę, ale niacynamid tworzy barierę ochronną. Stosowanie tego kremu do twarzy może pomóc w pozbyciu się zmarszczek.

Główną rolą retinoidów w dobrym kremie do twarzy na zmarszczki jest zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawa tekstury skóry i redukcja brązowych plam. Oprócz zwalczania zmarszczek, retinoidy mogą również spowolnić rozpad kolagenu i rozjaśnić brązowe plamy spowodowane słońcem. Retinoidy po raz pierwszy trafiły na rynek w latach 70. jako sposób na walkę z trądzikiem i innymi chorobami skóry, w tym łuszczycą i brodawkami. Są najbardziej skuteczne w zwiększaniu produkcji kolagenu, promowaniu zdrowego wzrostu komórek i wygładzaniu drobnych linii i zmarszczek.

Aby uzyskać jak największe korzyści z retinolu, poszukaj produktu na bazie retinolu, który jest wolny od zapachu, glutenu i parabenów. Kremy te powinny być stosowane na noc i powinny być unikane przez osoby o wrażliwej skórze. Należy również pamiętać, że kremy z retinolem powinny być stosowane regularnie i być stosowane prawidłowo. Należy również postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie i wybrać produkt bez skutków ubocznych. Pamiętaj, że nie wszystkie kremy do twarzy są sobie równe – a ten sam krem może Ci pomóc.

Chociaż kremy do twarzy na bazie retinolu są skuteczne, wiele osób jest zaniepokojonych potencjalnymi skutkami ubocznymi tych produktów. Niektórzy ludzie doświadczają hiperpigmentacji lub hipopigmentacji podczas stosowania kremu z retinolem. Ponieważ kremy z retinolem zawierają retinol, ważne jest, aby nakładać je na noc, a nie w ciągu dnia. Podczas nakładania kremów z retinolem należy również nosić krem z filtrem SPF 30. Kremy z retinolem mogą potrwać od trzech do sześciu miesięcy, aby naprawdę zmienić.

Posiadanie bogatego w peptydy kremu do twarzy może pomóc w wielu problemach skórnych. Chociaż niektóre peptydy mogą powodować podrażnienia, są bezpieczne dla większości rodzajów skóry, w tym wrażliwej. Peptydy współpracują z większością innych składników, dzięki czemu są idealnym wyborem dla każdego rodzaju skóry. Według ekspertów od pielęgnacji skóry, peptydy działają jak „kontrolerzy ruchu lotniczego” na poziomie komórkowym.

Kolagen jest substancją znajdującą się w naszych ciałach, która zapewnia naszej skórze jej grubość i wsparcie. Z biegiem czasu produkcja tego białka zmniejsza się, a skóra zaczyna wyglądać na matową i pomarszczoną. Kolagen jest złożoną cząsteczką i nasza skóra nie jest w stanie wchłonąć go w całości. Na szczęście istnieją peptydy, które działają jak sygnały, które skłaniają skórę do przekonania, że potrzebuje więcej kolagenu. Jednym z tych peptydów jest pentapeptyd palmitoilowy. Produkty zawierające go mogą pomóc Twojej skórze w samoregeneracji, poprawiając wygląd drobnych zmarszczek.

Składnik, który sprawia, że peptydy są tak skuteczne, pochodzi z łańcuchów aminokwasów. Kilka peptydów łączy się ze sobą, tworząc białko. Polipeptydy składają się z dwóch, trzech lub czterech łańcuchów aminokwasowych. Polipeptydy zawierają ponad dwadzieścia aminokwasów. Wśród obiecujących środków przeciwstarzeniowych są krótkie łańcuchy aminokwasów. Peptydy są w stanie wniknąć w górną warstwę skóry i wysłać do komórek skóry komunikaty w celu zwiększenia produkcji kolagenu. Z kolei zwiększona produkcja kolagenu sprawia, że skóra wydaje się gładsza, jędrniejsza i bardziej młodzieńcza.

Szukając dobrego kremu do twarzy redukującego zmarszczki, warto wybrać taki, który zawiera hydroksykwasy. AHA to związki chemiczne, które usuwają martwe komórki skóry, aby przygotować skórę na inne produkty. Związki te są również korzystne dla Twojej skóry, ponieważ chronią ją przed uszkodzeniami słonecznymi. Oprócz hydroksykwasów wiele dobrych kremów do twarzy zawiera również witaminę C. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który może chronić Twoją skórę przed skutkami szkód środowiskowych.

Wśród tych kwasów kwas glikolowy jest najmniejszy i zapewnia najlepsze rezultaty. Najlepiej stosować go w niewielkich ilościach, ponieważ może powodować podrażnienia wrażliwej skóry. Z drugiej strony, im wyższa koncentracja, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że Twoja skóra zostanie dotknięta. Ogólnie rzecz biorąc, dobrą zasadą jest stosowanie niższych stężeń kilku rodzajów AHA. W ten sposób możesz wypróbować różne produkty, aby znaleźć taki, który pasuje do Twojej skóry.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kremu do twarzy, jest jego pH. Kwasy AHA świetnie nadają się do złuszczania skóry. Mogą być naturalne lub syntetyczne i są dostępne w szerokiej gamie kremów do twarzy, od wysokiej klasy formuł spa po niedrogie marki drogeryjne. Kwas zawarty w kremie usuwa martwe komórki naskórka z powierzchni, co skutkuje bardziej promienną cerą, gładszą konsystencją i zmniejszoną widocznością zmarszczek. Mimo swojej popularności kwas w kremie do twarzy może nie być odpowiedni dla Twojej skóry lub może powodować podrażnienia i zaczerwienienia.

Ważne jest, aby wiedzieć, że peelingi kwasem glikolowym są bezpieczne dla większości ludzi, ale proces ten może mieć pewne skutki uboczne. Są bardziej podatne na skutki uboczne, jeśli używasz ich zbyt często lub otrzymujesz je od niedoświadczonego dostawcy. Istnieją również pewne środki ostrożności, których należy przestrzegać po peelingu, takie jak unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce i unikanie dymu papierosowego. Ponadto należy unikać woskowania górnej wargi przez co najmniej dwa tygodnie po wykonaniu peelingu.

Wiele kosmetyków zawiera kwas glikolowy lub inne kwasy AHA. Jednak przed wykonaniem peelingu chemicznego należy zawsze skonsultować się z dermatologiem. Zawsze pamiętaj, aby przerwać leczenie, jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort. Połączenie terapii może być również konieczne, jeśli twój stan jest ciężki. W niektórych przypadkach najlepiej jest połączyć peeling kwasem glikolowym z innym zabiegiem, aby pomóc w leczeniu zmarszczek.

Po zabiegu należy zawsze zastosować krem nawilżający. Pomaga to chronić świeżo złuszczoną skórę oraz zapobiega ewentualnym podrażnieniom i zaczerwienieniom. Niektóre osoby odczuwają lekkie pieczenie po zastosowaniu peelingu z kwasem glikolowym, ale jest to normalne i ustępuje po konsekwentnym stosowaniu. Peelingi z kwasem glikolowym są zalecane tylko wtedy, gdy je wypróbowałeś i okazało się, że działają dobrze.

Jeśli szukasz niechirurgicznego sposobu na wygładzenie zmarszczek, zastrzyki z botoksu mogą być odpowiedzią. Zabiegi te czasowo paraliżują niektóre mięśnie twarzy, które powodują dynamiczne zmarszczki. Są świetne dla tych, którzy chcą poprawić istniejące linie, a także mogą pomóc w zapobieganiu tworzeniu się nowych. Chociaż najlepiej zacząć przyjmować Botox w późnych latach 20., możesz również zdecydować się na rozpoczęcie wcześniej. Dermatolog może doradzić, które zabiegi są najlepsze dla Twojego rodzaju skóry, i przedstawi wycenę.

Botox, znany również jako Dysport, Xeomin i Jeuveau, jest podawany przez certyfikowanego lekarza w celu zmniejszenia zmarszczek na twarzy. Toksyna działa poprzez tymczasowe sparaliżowanie mięśni pod skórą. Typowe obszary docelowe to zmarszczki brwi, kurze łapki i drobne zmarszczki na czole. Wiele celebrytek otwarcie przyznało się do zastrzyków z botoksu. Kelly Ripa sfilmowała nawet swoją niedawną wizytę w Botoxie.

Chociaż Botox jest doskonałym sposobem leczenia zmarszczek na twarzy, nadal należy wziąć pod uwagę potencjalne ryzyko i skutki uboczne. Ryzyko niezamierzonego dużego zastrzyku jest wysokie i możliwe jest również, że procedura nie zadziała u Ciebie. Co więcej, jest mało prawdopodobne, aby była objęta ubezpieczeniem. Poza tym, jeśli jesteś kobietą i nie masz zamiaru robić zastrzyków z botoksu, powinieneś unikać samodzielnego leczenia botoksu. Mogą być również fałszywe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.